Mardin Oto Blog

Blog

Mardin Araç Kiralama Hizmeti Alınarak Nereye Gidilebilir ?

Türkiye’de Yaz Aylarında En Çok İlgi Gören Tatil Yerleri

4 mevsimin bir arada yaşandığı harika ülkelerden biri olan Türkiye’de yıl boyunca turist çeken onlarca lokasyon saymak mümkün! İnsanların adeta akın ettiği bölgelerde birbirinden özel deneyimler yaşayabileceğiniz gibi unutulmaz anılar biriktirmeniz de muhtemel. Peki, Türkiye’de en çok ilgi gören bölgeler nereler? Gelin bu bölgeleri daha yakından inceleyelim!

Fethiye

Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin kesiştiği noktada bulunan Fethiye, Türkiye’nin en çok turist çeken bölgelerinden bir tanesidir. Özellikle masmavi denizi ve ormanlarla kaplı dağları sayesinde görsel bir şölen sunmayı başaran bölgede Ölüdeniz herkesin dilinden düşürmediği bir yerdir. Mavi bayraklı plajların ve Babadağ’dan havalanıp sahile konan paraşütlerin bulunduğu Fethiye sizleri bekliyor. Yerli ve yabancı turistlerin Türkiye’de favori mekanına siz de harika bir tur gerçekleştirerek kaliteli bir deneyime kapı aralayabilirsiniz.

Fethiye’ye ulaştığınızda sizi sadece görkemli doğal güzellikler değil Letoon, Sidyma, Pınara gibi tarihi kalıntılar da bekliyor olacak!

Kaş – Kalkan

Antalya’nın batı kısmında kalan ve el değmemiş bölgeleri sayesinde hemen her tatil sever için huzur anlamına gelen bir bölgedir. İki farklı turistik bölge olsa da Kaş ve Kalkan genelde aynı bölge olarak kabul edilir. Fethiye’nin yakınında olan bu iki tatil cenneti Fethiye ile çok benzer özelliklere sahiptir. Bakir ormanlar, masmavi deniz ve altın sarısı kumları ile bölge sizleri ağırlamayı bekliyor. Sevdikleriniz, arkadaşlarınız ya da tek başınıza keyifli bir tatil için tercih edeceğiniz bölgenin sizi oldukça tatmin edeceğini söyleyebiliriz.

Doğal güzelliklerine ek olarak tarihi kalıntıların da bulunduğu Kaş – Kalkan bölgesinde Kaputaş Plajı, Isında, Kyaenai, Apollonia gibi güzellikleri keşfetmeniz mümkün olacak!

Yazıyı Oylayınız!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Back to top
× Whatsapp