Mardin Oto Blog

Blog

Türkiye’de Yaz Aylarında En Çok İlgi Gören Tatil Yerleri

Türkiye’de Yaz Aylarında En Çok İlgi Gören Tatil Yerleri

Türkiye’de Yaz Aylarında En Çok İlgi Gören Tatil Yerleri

4 mevsimin bir arada yaşandığı harika ülkelerden biri olan Türkiye’de yıl boyunca turist çeken onlarca lokasyon saymak mümkün! İnsanların adeta akın ettiği bölgelerde birbirinden özel deneyimler yaşayabileceğiniz gibi unutulmaz anılar biriktirmeniz de muhtemel. Peki, Türkiye’de en çok ilgi gören bölgeler nereler? Gelin bu bölgeleri daha yakından inceleyelim!

Bodrum

Türkiye’de yaz turizmi dendiğinde genç yaşlı hemen herkesin aklına Bodrum geliyor. Bu bölge son 25-30 yıllık periyot içerisinde çok ciddi bir gelişim gösterirken aynı zamanda insanların turistik ihtiyaçlarını karşılamada oldukça başarılı seçenekler ortaya çıkarır. Alt yapısı son derece kaliteli bir şekilde tesis edilen Bodrum’un turistlere sundukları ise tam anlamı ile efsanedir. Çünkü burada doğal güzelliklerin yanı sıra turistik açıdan çok özel tesislerin de kurulduğu biliniyor.

Lüks oteller, kaliteli plajlar ve birbirinden değerli koyların bulunduğu Bodrum’da eğlenceli bir serüvene imza atmak için siz de hemen tatil planlamanızı yapabilirsiniz.

            Çeşme

Yaz turizmi dendiğinde akla gelen ilk seçeneklerden bir tanesi de Çeşme’dir. İzmir’in en önemli turistik merkezleri arasında olan Çeşme’nin taş evler ve rüzgârı ile meşhur olduğu bilinir. Birbirinden özel koylarında mavi tura çıkabileceğiniz Çeşme’de sahil şeridinin oldukça temiz ve dikkat çekici olduğunu ifade etmek gerekir.

Yıl boyunca sayısı milyonlara ulaşan tatilcinin geldiği Çeşme’de en dikkat çeken bölgeler Ilıca Plajı, Teke Plajı, Ayayorgi Koyu ve Delikli Koy’dur. Çeşme’de zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayan pek çok tatilciden bir tanesi olmak için yapmanız gereken tek şey hemen Çeşme’de bir tatil planlamasına imza atmak olacak!

            Alanya

Antalya’nın en büyük ve dikkat çekici ilçesi olan Alanya, turizmle ayakta kalan ve yaz – kış her sezon insanların akın ettiği bölgeler arasındadır. Alanya’da tatil yapmak hemen herkes için oldukça keyifli olurken insanların konaklama ve eğlenmek için yüzlerce seçeneği var. Sahil boyunca uzayan ilçede oteller her bütçeye hitap eder. Kızıl Kule ve Seyir Terası ile görsel bir şölen sunan Alanya’da denizden bahsetmemek yanlış olur.

Damlataş Plajı başta olmak üzere pek çok görkemli plajı ile tatil severlerin taleplerine cevap veren bu ilçede yaz sıcağını eşsiz mehtap turlarında unutabilirsiniz. Her milletten insanın geldiği Alanya’da unutulmaz dakikalar yaşamak sizin için de oldukça dikkat çekici olacak!

 

Yazıyı Oylayınız!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yazıyı Oylayınız!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Back to top
× Whatsapp